Muskat Nedir? Nasıl Kullanılır ?


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Muskatın Faydaları :

 Muskat, iştah açar ve sindirimi kolaylaştırır. Ağız kokusunu giderir. İdrar Ve gaz gidericidir. Mide ağrılarını gidermeye yardımcı olur. Mikrop öldürücüdür. Bulantı ve kusmayı önler. Kokusu sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olur. Vücudu kuvvetlendirir.

Muskat Nasıl Kullanılır: 

Yemek,tatlı ve pudinglere rendelenerek kullanılır. Kullanılan yerlere değişik bir tat ve koku verip çok güzel olmasını sağlar. Az Miktarda Kullanılması İyidir.

Sıvısı damara direk verilirse çok zehirleyicidir. Sütle beraber alınırsa bayıltıcı olabilir. Küçük dozlarda zararsız olsa da yüksek dozlarda delirmeye neden olabilir. Bundan dolayı yüksek dozlarda alınmamalıdır.

Yan Etkileri :

 Bunlardan bazıları baş dönmesi, yüz kızarıklığı, ağız kuruluğu, düzensiz kalp atışı, geçici kabızlık, idrar salmakta zorluk, mide bulantısı ve paniktir. Bunlar ilk altı saat içerisinde gözükür ve etkiler 3 güne kadar uzayabilir.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});


Dost Mutfak

Pratik,Kolay ve Lezzetli Yemek Tarifleri, Diyet / Sağlık ,Yemeğe Dair Herşeyi bula bileceğiniz Android uygulamımızı indirerek cep teleofnlarınızdan ve Tabletleriniz den Rahatlıkla Ulaşa Bilirsiniz…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir